2023.09.21 godz. 21:40 Poznań, Wielkopolskie

Ekwiwalent za urlop

Wyjaśnienie sytuacji

W 2021 r zaszłam w ciążę, w związku z trudnościami zostałam od razu skierowana przez ginekologa na zwolnienie lekarskie, następnie urodziłam i przeszłam na urlop macierzyński, który trwał do kwietnia tego roku. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego tj. ostatni dzień kwietnia korzystałam z urlopu wychowawczego. Z dniem 01.07.23r została zwiększona pensja o czym zostałam poinformowana przez pracodawcę. Rozwiązałam umowę za porozumieniem stron z dniem 01.09.23r. Czy pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent wg. lipcowej podwyżki, czy obowiązuje stawka która była w momencie przysługujacego urlopu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2023 09:25

Dzień dobry, podstawę ekwiwalentu będzie stanowiło wynagrodzenie otrzymywane w dniu jego naliczenia czyli w Pani sytuacji z lipowej podwyżki.