2023.10.08 godz. 22:54 Poznań, Wielkopolskie

Odzyskanie pieniędzy z ugody

Wyjaśnienie sytuacji

W 2022 r. w trakcie sprawy karnej doszło do mediacji, w wyniku której sprawca zobowiązał się do spłaty ratalnej wyłudzonych pieniędzy. Dokonał wpłaty tylko pierwszej raty, a później słuch o tej osobie zaginął. W zeszłym tygodniu otrzymałem korespondencję z kancelarii adwokackiej, że osoba ta chce kontynuować spłatę zobowiązania, oczywiście w formie ratalnej. Proszę o poradę, jakie zapisy ująć w odpowiedzi, jeżeli chcę zgodnie z aktem mediacyjnym otrzymać całą zaległą sumę w jednej racie wraz z należnymi odsetkami. Wg mnie sprawca chce zapłacić znów jedną ratę w celu przejawienia dobrej woli.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2023 09:24

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Sporządzimy odpowiedni dokument tak aby zabezpieczyć Pana interes. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl