2021.05.05 godz. 23:07 Gdańsk, Pomorskie

Odstąpienie od umowy

Wyjaśnienie sytuacji

W Banku podpisałem umowę o kredyt konsolidacyjny, nie miałem czasu w dokładne przeglądanie umowy. W domu tego samego dnia zobaczyłem że warunki są zupełnie inne niż te przedstawione przez doradce. Skontaktowałem się z doradcà pytając o sytuację polecił odstąpić od umowy wtedy będzie nieważna a bank Sam odda skonsolidiwany kredyt i zostanie przywrócona stara umowa. 3 dnia pojechałem do dowolnej placówki i złożyłem oświadczenie . Pani w Banku potwierdziła że wróci stary kredyt nowy będzie anulowany. Dwa dni temu zadzwoniła że stary kredyt mię będzie przywrócony przez bank a ten mam spłacić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Krycki

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2021 10:35

Dzień dobry, sprawa wymaga przenalizowania warunków umowy. Jednakże wskazać należy, że zgodnie z art. 53 Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim - konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. Termin do odstąpienia od umowy jest zachowany, jeżeli konsument przed jego upływem złoży pod wskazany przez kredytodawcę lub pośrednika kredytowego adres oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Dla zachowania terminu jest wystarczające wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)