2019.09.18 godz. 13:39 Bronisławki, Wielkopolskie

sposób zagospodarowania

Wyjaśnienie sytuacji

W budynku mieszkalnym trzy rodzinnym w księdze wieczystej nie są wyodrębnione pomieszczenia takie jak strych, korytarze. Czy to stanowi wspólność majątkową.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 14:36

A są wyodrębnione trzy lokale mieszkalne? Tj. czy mamy taką sytuację, że dla każdego mieszkania jest osobna księga wieczysta i z tym jest związany udział w nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem? Czy po prostu jest współwłasność w częściach ułamkowych do całości? Jeśli są odrębne lokale, to związany jest z nim udział w częściach wspólnych nieruchomości, w tym również strychu i piwnicy. Tym bardziej taka sytuacja ma miejsce, jeśli odrębne lokale nie są wyodrębnione, wówczas współwłasność obejmuje cały budynek i wszystkie pomieszczenia w nim znajdujące się