2020.09.11 godz. 21:27 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Urlop okolicznościowy

Wyjaśnienie sytuacji

W chwili śmierci mamy byłam na urlopie, ale jednocześnie w pracy (nauczyciel w ostatni tydzień wakacji jest do dyspozycji dyrektora). Poinformowano mnie, że z tego powodu nie mogę wykorzystać 2 dni urlopu okolicznościowego. Przeszłam na zwolnienie lekarskie. Chcę po jego zakończeniu wykorzystać te 2 dni, jednak dostałam informację, że muszę przedstawić dowody na to, że wykorzystałam go na sprawy związane z pogrzebem (jakie?). Czy nie wystarczy sam wniosek i odpis aktu zgonu? Planuję ten urlop po upływie niecałego miesiąca od pogrzebu.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:09

Pracownikowi przysługują na żądanie 4 dni urlopu w roku bez wskazania przyczyny. Prościej jest iść tą drogą.