2020.10.11 godz. 09:29 Konin, Wielkopolskie

Witam

Wyjaśnienie sytuacji

W czerwcu zmarła moja babcia w spadku zostawiła po sobie tylko długi.dlatego też wszystkie jej dzieci czyli córka i syn odrzucili spadek.zostala moja mama ,z racji że nie mam z nią dobrego kontaktu boje się o to iż mnie oszuka .proszę o poradę ,gdyż matka twierdzi że nie odpisze się od spadku po babci tylko go przejmie z dobrodziejstwem inwentarza ,czasu ma już niewiele .nie wiem czy mnie nie okłamie ,gdy tak twierdzi bo już nieraz na niej się zawiodłam ...czy jest taka możliwość żebym mogła się również odpisać sama nie czekając aż zrobi to moja matka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Paź 2020 10:31

Dzień dobry, najpierw musi zrobić to mama. Termin do odrzucenia spadku dla Pani będzie biegł od momentu dowiedzenia się, że została Pani powołana jako spadkobierca. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)