2021.07.06 godz. 12:02 Brzostek, Podkarpackie

Wykroczenie 0,14 promila

Wyjaśnienie sytuacji

W dn wczorajszym około 2:00 zatrzymano kierowcę i poddano badaniu alkomatem. W wydychanym powietrzu po dwóch próbach max wynik 0,14 promila. Czy w jakiś sposób można obciążyć kierowcę wyższą kwotą mandatu w zamian za możliwość zatrzymania prawa jazdy przez kierującego. Sytuacja taka ani podobna nigdy wcześniej nie miała miejsca.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2021 17:49

Witam, Jak najbadziej jest taka możliwość, sąd może odstąpić od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów, jednakże, aby to osiągnąć przede wszystkim należy dobrze wykazać do czego prawo jazdy jest potrzebne oraz złożyć dobre wyjaśnienia na policji. Pozdrawiam