2023.01.28 godz. 08:55 Świętochłowice, Śląskie

Fikcyjna działalność gospodarcza

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 3.04.2019 została założona działalność przez Michała Ciongwa . [ znam osobe ale nigdy nie miala dostepu i praw do lokalu] Pod moim adresem mojego stalego meldunku wlascicielem mieszkania prawnie jest moj ojciec . Nikt z nas nie wyrazil zgody na założenie dzialalnosci . Nie byliśmy świadomi że działalność została założona do momentu aż nie pojawiła się korespondencja i wizyta policji. Mam 2 małych dzieci a stale mnie ktoś nachodzi policja windykatorzy jacyś inni ludzie. Co mam zrobić nikt nie jest mi wstanie pomóc Policja mnie odsyla do urzędu miasta , urzad miasta do skarbówki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2023 09:51

dzień dobry, należy skontaktować się z Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii, przedstawić tytuł prawny do lokalu (np. odpis z księgi wieczystej) i poinformować, że nieuczciwy przedsiębiorca nie ma tytułu prawnego do nieruchomości wskazanej we wpisie do CEIDG. Można tego dokonać wysyłając email na adres: kancelaria.mpit@mpit.gov.pl; lub wysyłając tę informację tradycyjnie pocztą na adres: Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)