2023.09.19 godz. 13:17 Kraków, Małopolskie

jak pozbyć sie najemcy

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 31.08. skończyła się umowa najmu mojego mieszkania. Lokatorka poszukuje nowego - bezskutecznie, wszystkie oferty jej nie pasują (szuka na tym konkretnym osiedlu - bo tu dzieci chodzą do szkoły, przeważnie pojawiają sie oferty wynajmu małych mieszkań - ona chce przynajmniej 2-pokojowe bo ma dwoje dzieci. Mój syn 1.10 rozpoczyna rok akademicki - chciałam żeby mieszkał w tym mieszkaniu i mam problem bo lokatorka nie ma sie gdzie wyprowadzić Jak mogę ją przymusić do wyprowadzki? Jakie mam prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 15:03

W pierwszej kolejnośći wezwanie do opróżnienia lokalu. W razie bezskuteczności pozew o eksmisję plus dodatkowo roszczenie o bezumowne korzystanie z lokalu. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)