2024.03.18 godz. 18:13 Warszawa, Mazowieckie

Zatrzymanie do odbycia kary więzienia

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu dzisiejszym mój narzeczony został zatrzymany do odbycia kary więzienia 4 lat i 3 miesięcy. Na obecną chwilę to on był jedynym żywicielem rodziny, osobiście nie mogę podjąć pracy ze względu na problemy zdrowotne i opieką nad dwójką niepełnosprawnych dzieci. Moje pytanie brzmi ,czy jest możliwość o wystąpienie do sądu o odroczenie wyroku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Mar 2024 06:10

Można wnieść o przerwę w wykonywaniu kary, wniosek należy uzasadnić.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2024 20:19

Skoro został już zatrzymany to obecnie można wniosić o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)