2023.09.20 godz. 08:56 Kielce, Świętokrzyskie

Wypadek

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu wczorajszym odbierając dziecko z przedszkola uległam wypadkowi. Spadłam ze schodów w środku budynku trzymając dziecko na rękach. Powodem upadku jest wymóg noszenia jednorazowych ochraniaczy na buty przez rodziców- przystanełam na nie. Co więcej na małym półpiętrze tych schodów stoi krzesło na ktorym siedzi nauczyciel dyżurny i zajmuje 1/2 powierzchni. Przez przeciskanie się doszło do tego zdarzenia. Dziecku nic się nie stało, natomiast ja mam skreconą kostkę i naderwany staw skokowy zalecenie narazie ortezy na 14 dni - byłam wczoraj wieczorem na SOR. Co mogę z tym zrobi?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2023 10:17

Jeśli będzie Pani w stanie wykazać, że przyczyną zdarzenia było zaniedbanie ze strony Przedszkola, może Pani wnosić o odszkodowanie i zadośćuczynienie.