2023.05.30 godz. 12:06 Bełchatów, Łódzkie

Meldunek o wypadku

Wyjaśnienie sytuacji

W drodze do pracy uległem wypadkowi i złamałem nogę. Po jakim czasie można sporządzić meldunek o wypadku w celu wypłaty 100% na zwolnienie l4. Pracuje w służbach mundurowych tzn wojsko

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2023 15:44

Dzień dobry, zgodnie z par. 3 ROZPORZĄDZENIA MON z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie postępowania w razie wypadku lub ujawnienia choroby pozostających w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej - Żołnierz, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, niezwłocznie informuje swojego przełożonego o zaistniałym wypadku.