2020.01.08 godz. 18:50 Warszawa, Mazowieckie

W dzieciństwie dostałam z.siostra od matki rysunki jej ojca a moje dziadka, mama zmarła, opi kowal się nami ojciec który te rysunki dla nas przechowywał tak ja

Wyjaśnienie sytuacji

W dzieciństwie dostałam z.rodzenstwem rysunki jej ojca a mojeg dziadka, mama zmarła, opiekowal się nami ojciec który te rysunki dla nas przechowywał tak jak inne pamiątki i dokumenty, czy w razie W , 2 żona ojca po jego śmierci może zabrać nam wstecznie te rysunki od strony dziadka że strony mamy? Od otwarcia testamentu minelo ponad 5 lat, od 6 lat ja jestem w posiadaniu tych przedmiotów. Mama i ojciec nie pisali nam pokwitowań do tych przedmiotów , bo po prostu je nam dali. Czy mogę z rodzeństwem normalnie tym dysponować, czy musimy obawiać się 2 żony ojca kiedy ojciec umarł.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 09:06

Witam, jeżeli rysunki darowała Państwu mama, która miała je po swoim ojcu, po którym dziedziczyła, to zarówno Państwa ojciec, jak i jego druga żona nie mają do tych przedmiotów prawa. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)