2023.12.06 godz. 14:20 Częstochowa, Śląskie

Podatek od sprzedaży mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu 2021 roku kupiłam mieszkanie.W styczniu 2022 roku sprzedałam to mieszkanie. Do kiedy mam czas,żeby nabyć kolejną nieruchomość lub przeznaczyć pozyskane pieniądze ne cele mieszkaniowe i nie musieć płacić podatku od zbycia nieruchomości?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 11:14

Dzień dobry, ulga mieszkaniowa określona w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT uprawnia do zwolnienia z podatku dochodów przeznaczonych następnie na własne cele mieszkaniowe w w okresie do lat 3 od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, przychód uzyskany ze zbycia tej nieruchomości lub tego prawa majątkowego. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)