2022.02.10 godz. 21:57 Krakówka, Śląskie

Kolizja

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu miałam kolizję, a dokładniej zderzenie lusterkami. Oba pojazdy były w ruchu. Policja stwierdziła moją winę po "geometri zakrętu". Ja jechałam sama, a "poszkodowana" ze znajomą. Dodam, że droga była wąska. Ja wiem, że jechałam przy poboczu. Nie przyjęłam nałożonego na mnie mandatu. Policjanci nie zmierzyli szerokości jezdni, ani szerokości pojazdów biorących udział w kolizji. Uważam, że powinno zakończyć się współwiną. Co w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 14:03

Będzie mieć Pani sprawę sądową o wykroczenie. W jej trakcie powinna się Pani bronić, proszę o kontakt aby uzgodnić szczegóły.