2024.06.20 godz. 08:14 Poznań, Wielkopolskie

Odwołanie się do wyroku sądu

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu zostałam wraz z synem potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Synowi nic poważnego się nie stało, ale przeleciał przez maskę samochodu, ja miałam złamaną kość śródstopia. Sprawca uciekł. Prokuratura składała akt oskarżenia, ja byłam wzywana w charakterze świadka. Sprawca oskarżony był o przestępstwo z art. 177 i 178 KK. Otrzymałam irracjonalny wyrok sądu. Nie ma w nim wzmianki o moim dziecku w ogóle a aspekt ucieczki z miejsca zdarzenia został wykluczony z wyroku. Czy mogę odwołać się do prokuratury lub do sądu, mimo, iż byłam świadkiem? Ale jednocześnie poszkodowaną.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2024 10:20

Prawo zaskarżenia wyroku przysługuje jedynie stronom. Jeśli w postępowaniu zgłosiła Pani swój udział w charakterze oskarżyciela posiłkowego to wóczas możliwe będzie złożenie przez Panią apelacji. W innym przypadku niestety nie. Może Pani próbować przekonać prokuraturę do wniesienia apelacji
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)