2021.06.17 godz. 13:57 Ujków Nowy, Małopolskie

W jaki sposób i gdzie mogę uzyskać dokumenty dotyczące zadłużenia osoby prywatnej w terminie 7 dni??

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu zmarł mój kuzyn z którym nigdy nie utrzymywałem kontaktów - mieszka 400km ode mnie. Kuzyn był kawalerem, jego rodzice nie żyją. W styczniu mój ojciec dowiedział się telefonicznie od ciotki iż zostawił po sobie długi i że wszyscy najbliżsi się już zrzekli majątku. Ja i moi bracia odrzuciliśmy już spadek u Notariusza. Napisałem wniosek do Sądu o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu mojego małoletniego syna ALE Sąd odpisał iż w terminie 7 dni musze dostarczyć dokumenty o zadłużeniu zmarłego. Proszę o pomoc co mam zrobić ?Gdzie mam się udać i czy ja otrzymam taki dokumenty w terminie 7dni

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 18:23

Skontaktować się z rodziną, może coś znajdą. Wystaczy jakieś wezwanie od firmy windykacyjnej. Sąd chce wydać postanowienie szybko, bez rozprawy. Jeśli Państwo nic nie znajdą, to odbędzie się rozprawa. Mogą Państwo wówczas złożyć wniosek żeby Sąd zwrócić się ZUS , US, BIK o informacje o zadłużeniach.