2024.10.09 godz. 12:03 Suwałki, Podlaskie

W jaki sposób (jakimi przepisami) mogę wyegzekwować od Dyrekcji szkoły wydawania opłaconego z góry obiadu nieobecnemu w danym dniu dziecku?

Wyjaśnienie sytuacji

Szkoła pobiera opłatę za obiady w stołówce szkolnej za miesiąc z góry. Aby otrzymać zwrot za niezjedzony obiad, fakt o nieobecności dziecka należy zgłosić dzień wcześniej do godziny 12.oo. Często zdarza się jednak, że o nieobecności dziecka decyzję podejmujemy tego samego dnia z rana (np. do godziny 8.oo, tuż przed rozpoczęciem lekcji). w takim przypadku, nie mamy możliwości odbioru opłaconego już obiadu - taka jest decyzja Dyrekcji szkoły. Uważam to za jawną kradzież obiadu.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Krause

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2024 15:12

Dzień dobry. Faktycznie godz. 12 dnia poprzedniego jest tutaj niezasadna. Można złożyć wniosek do dyrekcji, aby zmienić tą godzinę do godziny 7:00 danego dnia lub zaproponować spotkanie rodziców, dyrekcji i pracownika firmy cateringowej (może to wynikać z umowy pomiędzy firmą a szkołą). Mogę oczywiście pomóc. Zapraszam na swoją stronę www.annakrause.com.pl