2021.11.18 godz. 18:04 Frombork, Warmińsko-mazurskie

W jaki sposób mogę odłączyć sąsiada od swojej studzienki rewizyjnej?

Wyjaśnienie sytuacji

Dwa lata temu kupiłam nieruchomość . Po zakupie okazało się że do studzienki rewizyjnej położonej na mojej działce jest podłączony sąsiad . Na mapkach nie było zaznaczonych linii wodnych i kanalizacyjnych. Rury z wodą również biegną pod moim gruntem. Jednak w imię dobrych relacji międzysądziedzkich nie czyniłam problemów sąsiadowi . Sytuacja zmieniła się i chcę odłączyć sąsiada od studzienki( kanalizację). W księdze wieczystej nie ma wpisu o służebności. Jak mogę tego dokonać? Bardzo proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 18:22

Nie może Pani samodzielnie odłączyć sąsiada, bo instalacja wodno-kanalizacyjna jest prawdopodobnie własnością zakładu wodociągowego. Co najwyżej może Pani domagać się ustanowienia służebności przesyłu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)