2020.11.16 godz. 22:32 Dębica, Podkarpackie

W jaki sposób mogę odzyskać prawa rodzicielskie, jak uzasadnić i co zrobić by moje 2 i pół letnie dziecko miało moje nazwisko, a nie matki ??

Wyjaśnienie sytuacji

Poprzez sprawę o ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym związane , po testach DNA sądownie robionych Sąd uznał że jestem Ojcem małoletniej , ale pozbawił mnie władzy rodzicielskiej i nadał nazwisko matki choć nie było mnie na tej sprawie w Sądzie, nie odebrane miałem wezwania do Sądu na tą jedną jedyną sprawe, nie miałem pewności że to moja córka, z matką dziecka nie jesteśmy po slubie. Przyznane Zaległe alimenty , wyprawkę i bieżące alimenty spłaciłem i płace regularnie, nie zalegam. Dzieli Nas 300km w jedną str i odwiedzam ją raz w miesiącu, kupuje rzeczy itp. proszę o podpowiedź. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2020 10:16

Dzień dobry, może Pan złożyć wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)