2022.04.15 godz. 14:49 Gdańsk, Pomorskie

Podważenie umowy dozywocia

Wyjaśnienie sytuacji

W jaki sposób mogę podważyć umowę dozywocia?Czy to że mój tata był alkoholikiem miał depresję i brał benzodjazepany wszystko udokumentowane wystarczy ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Małyszko

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2022 13:32

Co do zasady wyłączenie świadomości lub swobody wyrażenia woli powoduje nieważność czynności. Dotyczy to zwłaszcza choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.