2022.02.21 godz. 10:22 Dzierżoniów, Dolnośląskie

W jaki sposób mogę przekazać dziecku duża kwotę pieniężna?

Wyjaśnienie sytuacji

We wrześniu planuję sprzedać działkę i pieniądze ze sprzedaży oddać mojemu dziecku, które w tym czasie będzie mialo już ukończone 18 lat. Moim problemem jest to w jaki sposób mogę przekazać te pieniądze, w możliwie najwygodniejszej formie. Kwota do przekazania będzie wynosić około 200 000zł. Czy moje dziecko od otrzymanej kwoty musi zapłacić podatek od wzbogacenia się bądź jakiś inny podatek, jeśli tak to jaki?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2022 11:11

Mogą Państwo zawrzeć umowę darowizny. Dziecko będzie podatnikiem podatku od spadków i darowizn.

Zmodyfikowano dnia: 22 Lut 2022 15:40
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)