2022.02.12 godz. 01:11 Biała Podlaska, Lubelskie

W jaki sposób mogę ściągnąć całość długu? Chcę żeby odpowiedział za groźby. Czy jest szansa na zatrzymanie takiej osoby na granicy?

Wyjaśnienie sytuacji

Ukrainiec jest mi dłużny 17tyś zł. Wspomniana kwota jest jednak wyższa lecz mam dokument potwierdzający jedynie 17 tyś zł pożyczki. Wiem, że 31 grudnia został deportowany ze względu na nielegalne przebywanie na terenie RP. Planuje powrót około kwietnia. Twierdzi, że odda mi dług po powrocie. Wysyłał mi też groźby. Chcę żeby podczas próby przekroczenia granicy został zatrzymany w celu oddania mi długu plus został ukarany za groźby w stosunku do mojej osoby. Łączna kwota długu to 25 tyś zł. Nie mam zamiaru też jeździć w ustalone przez niego miejsca żeby odebrać dług. Ma mi oddać w miejscu które

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:35

Proszę sporządzić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.