2024.10.24 godz. 16:49 Gdańsk, Pomorskie

W jaki sposób mogę wznowić proces rozwodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam wniosek o rozwód,został wyznaczony termin rozprawy (marzec 2024) jednak nie stawiłam się na niej ja ani mój małżonek. Ja pomyliłam dni a małżonek mieszkał w tamtym momencie za granicą. W związku z moją przeprowadzką za granicę, nie mogłam niezwłocznie podjąć działań żeby sprawę kontynuować. Co mogę zrobić w tym momencie aby dokończyć proces rozwodu. Oboje z małżonkiem mieszkamy poza granicami Polski, małżonek jest obywatelem Algierii. Dodam, że dostałam również list że został wyznaczony kurator ale nie podjęłam próby umówienia się na spotkanie. Nie wiem czy jest obowiązkowe.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2024 18:42

Z uwagi na brak doręczenia powodowi (czyli Pani) i niestawiennictwo na rozprawie, jak również brak doręczenia stronie pozwanej, niewykluczone, że sąd zawiesił postępowanie lub też je od razu umorzył. Proszę telefonicznie ustallić w sądzie (podając sygnaturę sprawy) etap postepowania i w zależności od tego czy jest zawieszone - wnieść o podjęcie sprawy lub czy jest umorzone - wnieść ponownie pozew o rozwód.