2022.07.04 godz. 09:45 Ciechanów, Mazowieckie

W jaki sposób mogę zablokować mamie dobrowolne branie kredytów, pożyczek, rat itp.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w ostatnich dniach wyszło, iż moja mama ma długi, o których nie chciała wcale mówić. Z dwóch chwilówek na dzień 30.06 spłaciłam długi, ponieważ był to ostatni dzień na spłatę przez wysłaniem dokumentów do sądu - to tez był dzień w którym się o tym dowiedziałam. Kilka dni później okazało się ze mama ma jeszcze ogromny kredyt w banku, którego nie spłaca. Także uregulowałam zaległość, aby opłacić już ratę na lipiec na czysto. Co mogę zrobić, żeby zablokować takie dobrowolne branie przez nią takich rzeczy? Jest osobą z niepełnosprawnością słuchu, co dodatkowo utrudnia wyjaśnienie konsekwen

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2022 14:16

Nie ma takiej możliwości. Natomiast pytająca nie ma obowiązku spłacać niczego za mamę
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)