2024.01.10 godz. 14:04 Wiązów, Dolnośląskie

W jaki sposób można kupić działkę, która nie została przyjęta w spadku?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym zakupić działkę rolną, której właścicielem był pan, który zmarł kilka lat temu. Po jego śmierci żona i dzieci przyjęły po nim spadek, jednak działka ta nie została w nim ujęta - wszyscy o niej zapomnieli, bo była to jego ojcowizna, którą otrzymał po śmierci rodziców i mieści się ona w woj. dolnośląskim, a on wraz z rodziną mieszkał w mazowieckim. Jestem po rozmowach z jego żoną, która mówi, że nie ma możliwości, aby ponownie zebrać wszystkie dzieci i spotkać się znowu u notariusza(jest ich czworo i mieszkają w różnych miejscach, daleko od siebie, do tego mają problemy zdrowotne).

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2024 14:56

Dzień dobry, przyjęcie spadku dokonane u notariusza dotyczyło całości majątku spadkodawcy. Nie ma potrzeby wyszczególniania majątku wchodzącego w skład majątku. Dla celów sprzedaży wystarczy akt poświadczenia dziedziczenia.