2023.11.23 godz. 13:16 Płock, Mazowieckie

W jaki sposób można zmienić umowę najmu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Proszę o poradę prawną w następującej sprawie: Jestem współwłaścicielem mieszkania wraz z żoną. Mieszkanie zakupiłem z zarobionych przeze mnie środków finansowych. Mieszkanie do tej pory wynajmowaliśmy. Ze względu na pełnioną przeze mnie funkcję zawodową wszystkie umowy najmu były przygotowywane na żonę. Obecnie zakończyła się umowa najmu, należy przygotować kolejną. Jednak żona nie wyraża zgody, aby umowa była przygotowywana na Nią. W jaki sposób mogę rozwiązać taką sytuację? Chciałbym przygotować umowę na mamę. Czy jest podstawa prawna, która umożliwia dokonanie takich zmian?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 03:25

Mama ma być wynajmującym czy najemcą? Bo jeśli wynajmującym to nie ma tytułu do mieszkania z tego co Pan powyżej napisał, więc nie może go wynajmować.

Zmodyfikowano dnia: 28 Lis 2023 02:28