2020.01.15 godz. 08:37 Poznań, Wielkopolskie

w jaki sposób nagroda uznaniowa może być zapisana w umowie o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

chciałabym zapytać czy nagroda uznaniowa w umowie o pracę może być podana w stałych określonych procentach Np w umowie o pracę jest stała kwota brutto 2600 zł brutto + nagroda uznaniowa 25%

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2020 18:00

Nagroda uznaniowa to świadczenie nieobowiązkowe, uzależnione od swobodnego uznania pracodawcy dla pracownika, który przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy oraz podnoszenie jakości i wydaności pracy przyczynia się szczególnie do wykonywania zadań zakładu. Nagroda uznaniowa wiąże się z wykonywanymi obowiązkami, jednak nie jest składnikiem wynagrodzenia i nie ma charakteru roszczeniowego. Dopuszczalnym jest zawarcie w umowie sformułowania wskazującego na możliwość otrzymania nagrody uznaniowej, bez podawania konkretnej kwoty.