2021.08.25 godz. 15:56 Radom, Mazowieckie

W jaki sposób ogłosić upadłość konsumencką.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama narobiła długów zgłosiła się do firmy antywindykacyjnej która miała jej pomóc w upadłości konsumenckiej która teraz tłumaczy się że dlatego to trwa tak długo bo ponad rok że czekają na wezwania do zapłaty i wyroki sądów stąd moje pytanie czy nie można wcześniej tego zrobić i co ewentualnie stanie się jeżeli by wyszły jakieś wierzytelności po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej czy były wciągnięte w poczet tej upadłości.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 13:13

Szanowny Panie, Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest ujawniane w Internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W terminie trzydziestu dni od daty obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym wzywa się wierzycieli Upadłego by zgłosili swoje wierzytelności syndykowi masy upadłości. W następstwie czego syndyk ustala aktualną listę wierzytelności. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś kontakt@kancelariakaras.pl