2021.04.28 godz. 10:05 Gdynia, Pomorskie

W jaki sposób przywrócić wspólność majątkową małżonków?

Wyjaśnienie sytuacji

Od jakiegoś czasu mam rozdzielność majątkową, którą chcemy z mężem znieść. Czy tak jak rozdzielność należy to zrobić notarialnie ? Czy wspólność "powraca" z dniem podpisania aktu notarialnego, czy też można przywrócić ją ze wskazaną datą wsteczną?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:02

Mozna w akcie notarialnym z datą aktu. Mogą Państwo jednak rozszerzyć wspólność na przedmioty nabyte w okresie rozdzielności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)