2022.08.04 godz. 11:55 Radzymin, Mazowieckie

W jaki sposób rozpocząć procedurę rozwodową.

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż pije, zawodzi mnie w wielu sytuacjach. Próbowałam mu pomóc kierując go na leczenie, jednak nie przyniosło to efektu-nie chce się stawić. Sama uczęszczałam na terapię dla osób współuzależnionych którą przerwałam ze względu na obowiązki domowe, w których mąż mi nie pomaga. Mąż nie pozwala mi wychodzić z domu samej. Żyję jak w więzieniu. Problemem jest to, że mamy wspólny kredyt na budowę domu. Mieszkamy razem w tym domu, Mąż nie urządza awantur, ale więcej nocuje na różnego rodzaju melinach niż w nim. Ma dobra prace, w której cieszy się dobra opinią.Ja pracuję zdalnie i opiekuje się dziećm

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 17:31

Musi Pani złożyć pozew o rozwód do właściwego według Państwa miejsca zamieszkania Sądu Okręgowego. Od pozwu należy wnieść opłatę w wysokości 600 zł. Treść pozwu zależy od tego czy chce Pani aby sąd orzekał o winie męża czy chce Pani orzeczenie bez winy. Pytanie: czy macie Państwo wspólne małoletnie dzieci? W treści pozwu należy podać okoliczności wskazujące na trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Chodzi o więź uczuciową, płciową i ekonomiczną (tak w uproszczeniu).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)