2019.07.17 godz. 08:40 Nowy Targ, Małopolskie

Wynagrodzenie członka zarządu

Wyjaśnienie sytuacji

W jaki sposób wynagrodzić jedynego członka zarządu Spółki z o.o., który jest jednocześnie jedynym wspólnikiem tejże spółki?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lip 2019 15:23

Prezesowi można wypłacać wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji w zarządzie w ramach stosunku organizacyjnego, tj. na podstawie uchwały wspólnika powołującego samego siebie do zarządu oraz jednocześnie ustalającej wysokość wynagrodzenia. Podjęcie owej uchwały musi nastąpić w formie aktu notarialnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)