2023.10.13 godz. 13:05 Poznań, Wielkopolskie

Minimalna placa

Wyjaśnienie sytuacji

W kwietniu 2023 roku wraz z żoną pracowaliśmy przez 14 dni w gospodarstwie truskawkowym przy zbiorach owoców,miała być umowa o pracę ale jak się okazało nie było jej wcale,za pracę otrzymaliśmy po 16 zł za każdą godzinę pracy,to samo powtórzyło się w wrześniu i październiku.lacznie przepracowaliśmy 500 godzin za stawkę 15-16 zł /h . Mam pytanie czy mogę domagać się od zakładu minimalnej płacy czyli ok 20 zł/h a to daje dopłatę 4 zł za każdą przepracowaną godzinę. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 09:29

dzień dobry, tak jak najbardziej obowiązuje Państwa stawka minimalna. zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)