2023.11.03 godz. 19:17 Warszawa, Mazowieckie

Zwrot kaucji za mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

W kwietniu spadł mi okap w wynajmowanym mieszkaniu. Zgłosiłam problem do właściciela, który nic z tym nie zrobił, więc naprawiłam to na włąsną rękę. Przy wypowiadaniu umowy właściciel kazał mi zapłacić 1000 zł za okap, twierdząc, że zrzuciłam go celowo. Mieszkanie zostawiłam posprzątane i w idealnym stanie, a mimo to właściciel nie chce oddać mi kaucji. Moje błędy: nie zrobiłam zdjęć mieszkania po wysprzątaniu i nie podpisałam z właścicielem żadnego protokołu. Wręczyłam mu tylko wypowiedzenie, które przyjął drogą smsową ale nie podpisał na miejscu. Co mogę zrobić aby odzyskać pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 19:49

Dzień dobry, w opisanej sytuacji pozostaje Pani wyegzekwowanie zwrotu na podstawie mediacji z właścicielem, a jak to nie przyniesie skutku to tylko pozostaje wytoczenie pozwu i udowadnianie swojej racji przed sądem. Pozdrawiam,