2019.12.11 godz. 11:36 Warszawa, Mazowieckie

Prawo do bycia zapomnianym art.17 RODO

Wyjaśnienie sytuacji

W latach 2011-2012 (największe nasilenie 29maj-24lip2012) przeprowadzono zmasowany atak na mnie za pośrednictwem internetu i mediów w celu zniszczenia mnie jako konkurenta na rynku usług medycznych. Procederem kierowała jedna osoba, która została zidentyfikowana z imienia i nazwiska i została uznana winną popełnienia przestępstwa z par.212 art.2 kk. Prokuratura po przeprowadzeniu czynności wydała postanowienie w którym uznanym zostałem za osobę pokrzywdzoną ale nie podjęto ścigania z urzędu lecz zalecono powództwo prywatne. Czy mogę skutecznie ubiegać się o usunięcie danych przez Google?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Gru 2019 22:58

Usunięciu danych osobowych z wyszukiwarki Google służy ten formularz https://www.google.com/webmasters/tools/legal-removal-request?hl=pl&pid=0&complaint_type=14 . Zalecam również zwrócenie się do administratorów danych osobowych podmiotów, które udostępniają informacje na swoich stronach www. W razie dalszych pytań proszę o kontakt
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)