2019.11.27 godz. 19:09 Poznań, Wielkopolskie

Świadectwo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

W lipcu 2019 roku złożyłem prośbę o rozwiązanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Został ona przyjęta i okres wypowiedzenia zakończył się 31/10/2019 roku. Na świadectwie pracy w punkcie "4. Stosunek pracy ustał w wyniku" użyty został art. 30 § 1 pkt 1 Kodeksu Pracy podając "na mocy porozumienia stron". Przy rejestrowaniu się jako bezrobotny w urzędzie pracy zwrócono mi uwagę ze jest to błąd i powinien być użyty pkt 2. Jest to prawda? Powinienem ubiegać się o jakąś korektę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2019 16:19

Od dnia 07.09.2019r. wniosek o sprostowanie świadectwa pracy należy złożyć do pracodawcy w terminie 14 dni od dnia otrzymania świadectwa pracy przez pracownika.