2023.04.08 godz. 13:43 Katowice, Śląskie

Akt własności

Wyjaśnienie sytuacji

W lipcu zmarła moja mama, obie byłyśmy współwłaścicielkami mieszkania / jakie kroki mam teraz podjąć ? Nie znalazłam aktu własności który jest gdzieś w mieszkaniu( sama mieszkam za granicą) gdzie mam się udać po nowy akt i czy muszę zgłosić się ro urzędu skarbowego ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2023 11:46

Należy przeprowadzić postępowanie spadkowe (w pierszej kolejności stwierdzenie nabycia spadku). Jeśli okaże się, że jest więcej spadkobierców, kolejnych krokiem jest dział spadku (ewentualnie połączony ze zniesieniem współwłasności w nieruchomości). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl