2023.07.21 godz. 12:23 Warszawa, Mazowieckie

Reklamacja opłat faktury

Wyjaśnienie sytuacji

W Listopadzie 2022r. Zareklamowaliśmy opłaty naliczone na fakturze Allegro dotyczące wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej. Kwotę błędnie naliczonych opłat musieliśmy zapłacić do Allegro. Reklamacja została uznana natomiast Allegro od listopada cały czas nie chce skorygować nam faktury i zwrócić pieniędzy mówiąc że nie mogą tego zrobić bez korekty wystawionej dla nich przez Pocztę Polską. Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem a oni są dużym przedsiębiorstwem. Co możemy w takiej sprawie zrobić? Czy oni mogą nas tak zbywać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2023 13:03

Dzień dobry, proszę zwrócić się do Poczty Polskiej o skorygowanie faktury. Po uzyskaniu informacji o skorygowaniu dokumentu wezwać Allegro do zwrotu środków.