2024.09.17 godz. 11:07 Wejherowo, Pomorskie

W maju kupiłem pojazd z prawdopodobnie przebitym numerem VIN, numer na nadwoziu nie zgadza się z tym z liczników

Wyjaśnienie sytuacji

Przy kasowaniu inspekcji olejowej wyskoczył na licznikach numer VIN który jest niezgodny z tym na nadwoziu. Po rozkodowaniu wyposażenia z liczników wszystko zgadza się z pojazdem - wyposażenie kolor tapicerki itp. na 100% jeżdżę pojazdem z numerem VIn z liczników. Po rozkodowaniu VIN z nadwozia są straszne rozbieżności odnośnie np koloru tapicerki czy wspominanego wyposażenia. Pojazd kupiony od osoby prywatnej w maju tego roku, która też posiadała go około pół roku. Samochód pochodzi z 2006r, do polski przyjechał w 2009r. Jego wartość to około 30 tyś zł.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2024 11:36

Istnieje możliwość odstąpienia od zawartej umowy i żądanie zwrotu zapłaconej ceny. Należy również rozważyć możliwość złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl