2019.12.19 godz. 14:12 Opole, Opolskie

odzysk odpadów

Wyjaśnienie sytuacji

W naszym procesie produkcyjnym powstaje odpad w postaci zużytego garnetu (piasku ściernego) zanieczyszczonego drobnymi elementami ciętych materiałów. Czy po przesianiu/ oczyszczeniu z tych drobin możemy odsprzedać piasek? np. firmom piaskującym?. Czy ten proces oczyszczania możemy zrobić na terenie zakładu, czy to będzie odzysk? czy wymagane są stosowne pozwolenia dotyczące przetwarzania?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:05

Pytanie jest dość ogólne. Wydaje się, że konieczne byłoby zezwolenie na odzysk odpadu - recykling. W przeciwnym razie sprzedawaliby Państwo odpad innym firmą a wiec karta przekazania odpadu i konieczność posiadania przez odbiorców uprawnienia do odbioru odpadu (zezwolenia na zbieranie/przetwarzanie odpadu). Aby określić dokładnie zakres wymagana byłaby analiza technologi a następnie gospodarki odpadami w firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)