2023.06.23 godz. 13:28 Kalisz, Wielkopolskie

Auto podpalone na posesji

Wyjaśnienie sytuacji

W nocy ktoś podpalił auto znajomego na mojej prywatnej posesji. Problem polega na tym, że auto stało u mnie i czekało na naprawę. Jestem mechanikiem w serwisie, po godz naprawiam w domu. Nie mam zarejestrowanej działalności. Straż i policja znaleźli butelkę z benzyną. Czy ja muszę zwrócić równowartość auta? Śledztwo w toku. Żona znajomego chce wygórowanej sumy od mnie bez ustalenia sprawcy. Piszę SMS z groźbami, moja żona przez te nerwy ma zagrożoną ciążę. Wspomniana partnerka znajomego współwlascicielka auta złożyła donos mnie do urzędu skarbowego itp.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2023 19:40

Szanowny Panie, sprawa jest wielowątkowa i wymaga zadania dodatkowych pytań celem rzetelnego udzielenia odpowiedzi na poruszone przez Pana sprawy. W tym też zakresie sugeruje bezpośredni kontakt z lokalnym mecenasem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)