2021.11.10 godz. 12:09 Nowy Tomyśl, Wielkopolskie

zabranie prawko

Wyjaśnienie sytuacji

w nocy z niedzieli na poniedzialek podjechalem na zaladunek zawsze czekalem długo wiec okolo 20.30 wypilem jedni nie cale iwo ale pech chcial ze na zaladunek wzieli mnie wczesniej i okalalo sie na mam promile wezwano policje tam na posterunki wykazalo 0,25 w wydychanym powietrzu jestem juz po rozmowie z prawnikiem i on powiedzial ze moge dalej jezdzic ale przy kontrolin polici bedzie mandat bo mam wstrzymane prawojazdy a nie wyrok sadu czy to prada

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lis 2021 17:12

Witam, Nie do końca. Jeżeli zostało Panu zatrzymane prawo jazdy i mimo to zdecyduje się Pan na dalszą jazdę to grozi Panu zarzut z art. 94 kodeksu wykroczeń i albo otrzyma Pan mandat w wysokości 500 złotych, albo jeżeli Pan tego mandatu nie przyjmie lub jeżeli policjant nie będzie chciał go na Pana nałożyć i skieruje sprawę do sądu to grozi Panu grzywna do 5000 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Z chwilą elektronicznego zatrzymania prawa jazdy, Pana uprawnienia do kierowania pojazdami zostały zawieszone nawet jeżeli nie zostało wydane postanowienie. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)