2020.02.20 godz. 15:18 Warszawa, Mazowieckie

Działka rolna, bez testamentu.

Wyjaśnienie sytuacji

W obecnym roku, dowiedziałem się z Matką o śmierci jej brata. Wujek zmarł w zeszłym roku, w lipcu. Byliśmy poszukiwani przez dzierżawcę tejże działki. Okazuje się że ta osoba uprawiała tą ziemię bez spisanej umowy. Tak też uprawa była drogą nieformalną. Wuj był sam. Ponoć tą ziemią o powierzchni 30 arów się nie interesował. Jeśli osoba chce nabyć tą działkę od Nas, musi być wyjaśniona sprawa spadkowa. Dziwi mnie jednak jedna sprawa i mam właśnie pytanie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2020 10:47

I jakie jest Pana pytanie? Bo z opisu sytuacji ono nie wynika. W kwestii możliwego dziedziczenia czy wujek oprócz Pana mamy miał jeszcze rodzeństwo? Bo rozumiem, że żony ani dzieci nie miał? A jego rodzice czy żyją?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)