2022.07.11 godz. 11:03 Poznań, Wielkopolskie

Ile dziedzicze

Wyjaśnienie sytuacji

W piątek zakończyła się sprawa spadkowa po moich rodzicach i mama zapisała mi swoją część w testamencie tata nie zostawił testamentu.Mam dwóch braci i chciałbym wiedzieć ile odziedziczyłam i co dalej ze spadkiem

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2022 21:49

Dzień dobry. trudno odpowiedzieć na Pani pytanie w sposób precyzyjny z uwagi na bardzo niewiele szczegółów, nie mniej jednak istotnym jest kto zmarł wcześniej. Jeżeli Pani mama zmarła wcześniej to dziedziczy Pani całość spadku po mamie i 1/3 spadku po tacie. Natomiast jeśli wcześniej zmarł Pani tata, to wówczas Pani mama odziedziczyła część spadku po Pani tacie i tę część również Pani odziedziczy. Oczywiście napisane jest to w dużym uproszczeniu i końcowe rozstrzygnięcie może się różnić jeśli mają miejsce jakieś inne okoliczności, o których Pani nie napisała. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)