2024.03.08 godz. 23:33 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Jak odzyskać zaliczkę na budowę domu?

Wyjaśnienie sytuacji

W podpisanej umowie na budowę domu prefabrykowanego w przypadku odstąpienia od umowy inwestor ma w karach umownych zapłacić 5% wartości domu i związanych z jego wykonaniem usług. Firma ma rozpocząć wszelkie prace dopiero po zgłoszeniu przez inwestora gotowości do budowy (inwestor musi uzyskać pozwolenie na budowę domu, przygotować plac do budowy oraz określić dokładną specyfikację budynku). Do tej pory firma nie poniosła żadnych kosztów związanych z budową domu. Jak w przypadku odstąpienia od umowy można ubiegać się o zwrot wpłaconej zaliczki?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2024 10:29

dzień dobry, odpowiedź na to pytanie będzie możliwa po zapoznaniu się z treścią podpisanej umowy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka - Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl