2024.09.17 godz. 07:58 Krakowskie Przedmieście, Małopolskie

Co mi się należy po rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

W przyszłym tygodniu odbędzie się moja rozprawa rozwodowa.W pozwie moj mąż zaznaczył że rozwod bez orzekania o winie ale w powodzie podał moją zdradę.Zostawilam mu prawie wszystko czego się dorobiliśmy podczas 9lat zwiazku.Jedynie czego chcialam to samochod.Jego warunkiem było to że muszę mu zaplacic za niego połowę jego wartości pomimo że spłacaliśmy go oboje po równo. Na jego życzenie spisaliśmy umowę wypozyczenia przezemnie auto do czasu rozwodu. W dniu rozwodu muszę mu zapacic.Moje pytania:czy muszę mu płacić za auto I czy należy mi się coś po rozwodzie bo płaciliśmy za wszystko wspólnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2024 11:42

Po pierwsze - skoro mąż wnosi o orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie, to proszę przystać na ten wniosek i nie wspominać o Pani zdradach. Co do majątku, po rozwodzie możliwy jest podział majątku wspólnego (jeśli w trakcie trwania małżeństwa dorobiliście się Państwo czegokolwiek). Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w sprawie rozowodowej oraz o podział majątku, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl