2023.05.29 godz. 17:18 Lwówek Śląski, Dolnośląskie

Zamknięcie sklepu

Wyjaśnienie sytuacji

W sobotę byliśmy w pracy pracodawca nic nam nie powiedział a w niedziele napisał SMS że mamy już nie przychodzić bo ona zamyka sklep bo interes się nie kręci. Pracowałam już 3 miesiące i dostałam umowie kolejna na 6 miesięcy. Czy przysługuje nam jakaś odprawa? Co z okresem wypowiedzenia? Czy powinniśmy walczyć jeszcze o coś?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2023 16:03

Dzień dobry, jak najbardziej przysługuje okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie (za ten czas należy się wynagrodzenie), dodatkowo należy się świadczenie za niewykorzystany urlop. Odprawa zależy od ilości osób zatrudnionych. Jeśli pracodawca zatrudniał co najmniej 20 osób należy się odprawa.