2020.09.06 godz. 10:12 Legionowo, Mazowieckie

Testament i zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

W styczniu 2020 zmarła moja babcia - 3 dzieci - tylko mój tata otrzymał mieszkanie po babci - zapisane w testamencie... W maju 2020 zmarł mój tata, mieszkanie to zostało przepisane testamentem na w części na jego żonę, w części na mnie. I moje pytanie jest takie czy mojemu wujostwowi nalezy się zachowek po babci? Który to my będziemy musieli wypłacić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2020 18:03

rozumiem, że wujostwo, to dzieci babci. W zasadzie wujostwu należy się. Jednak jak w niniejszej sprawie to wygląda, to należałoby mieć więcej informacji.