2023.05.29 godz. 11:56 Kraków, Małopolskie

Windykacja długu od znajomego

Wyjaśnienie sytuacji

W tamtym roku pożyczyłem znajomemu łącznie 4800 zł. Nie spisywaliśmy umowy, na potwierdzenie pożyczki mam potwierdzenia przelewu oraz wiadomości z komunikatora (Messenger). Od kilku miesięcy znajomy unika jakiegokolwiek kontaktu. Sprawę utrudnia fakt, iż znajduje się on obecnie w Holandii (z tego co wiem). Czy istnieje możliwość dochodzenia długu w sposób prawny? Nie znam jego numeru PESEL, posiadam jego adres zameldowania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2023 14:22

Dzień dobry. Tak, jak najbardziej jest taka możliwa, poprzez złożenie pozwu o zapłatę w postępowaniu upominawczym, a następnie egzekucja za pośrednictwem komornika w Holandii. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl