2024.07.15 godz. 10:41 Świdwin, Zachodniopomorskie

Darowizna na rzecz dziecka po rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

W trakcie trwania małżeństwa kupiłam z mężem mieszkanie dla córki, Po rozwodzie i po uprawomocnieniu się wyroku swoja część darowałam córce - czy miałam takie prawo?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lip 2024 20:24

Jeżeli po rozwodzie dokonaliście Państwo podziału majątku wspólnego, to miała Pani prawo do darowania swojego udziału komukolwiek. Umowa darowizny powinna być dokonana w formie aktu notarialnego, a notariusz dba o bezpieczeństwo transakcji i zgodność z prawem. Gdyby więc naruszało to prawo, to notariusz nie sporządziłby aktu notarialnego. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)